La Plume Hakkında :

Öncü a. 1. Önde gidip haber ulaştıran kimse. 2. Bir sanat ve düşünce akımını, çağına göre yeni bir görüşü başlatan kimse veya eser, müjdeci, avangart. 3. sf. Önden gelen, önde olan, artçı karşıtı. 4. ask. Yürüyüşte kolun ilerisinden giden kıta, pişdar, artçı karşıtı. 5. hlk. Önder, kılavuz. 6. (Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü) Kılavuz, Önder (www.tdk.gov.tr)

1941 yılında ithalat ihracat firması olarak İstanbul'da kurulduk. O yıllarda Avrupa'dan fotoğraf filmleri ve ozalit kağıtları ithal ediyor ve ülkemizde dağıtımını sağlıyorduk.

1979 yılında "Anonim Şirket" olduk. İthalatçıdan üretici kimliğine geçtik. Yenibosna Doğu Sanayi Sitesi'ndeki ilk fabrikamızda karton masura üretimine başladık.

1983 yılında hijyenik sarf malzeme üretimine başladık. Popi Fiks markasıyla Türkiye'nin yerli üretim ilk bebek bezi Elhadefler Kağıtçılık makinelerinde üretildi.

1984 yılında Yenibosna 29 Ekim Caddesi üzerinde bulunan bugün 5000 m2 üretim parkına sahip fabrikamıza geçtik.

1985 yılında Lila markası ile Türkiye'nin ilk yerli malı hijyenik kadın pedini ürettik.

1988 yılında ilk yerli üretim ıslak mendili piyasaya sürdük. Yine aynı yıl Türkiye hasta alt bezi ile tanıştı. Raflarda yer alan ilk hastabezi "Elhadefler" imzasını taşıyordu.

1999 yılında ülkemiz yeni bir ürünle tanışıyordu: Gıda güvenliği için hayati öneme sahip olan "tavuk ve et ürünleri için emici gıda pedi" Pilped markasıyla ilk olarak Elhadefler tesislerinde üretildi. İlerleyen zamanlarda çalışmalarımız sonucu bu ürünün gıda malzemelerinde kullanılması zorunlu hale geldi.

Elhadefler, Popi Fiks, Lila Fiks ve Relax markalarıyla yüzyılın son çeyreğinden itibaren Türk insanının hayatında önemli izler bırakan, ülkenin önde gelen hijyenik malzeme üreticisi ve ihracatçılarından biridir.

2011 ve La Plume. 70 yılı aşkın tecrübemizle 2011 yılında yine bir ilke imza attık. La Plume ile Türkiye'de "masa modasını" başlattık ! HO-RE-CA sektörüne kolaylık sağlayacak, sofralarınıza güzellik katacak ve misafirlerinizde hayranlık uyandıracak tamamen hijyenik "AIRLAID" peçete, runner ve masa örtüleri artık Türkiye'de, Elhadefler Kağıtçılık tesislerinde La Plume markasıyla üretiliyor !
Sitemizde keyifle gezinti yapacağınızı umuyor ve her türlü soru, öneri, şikayetiniz için bizleri aramanızı diliyoruz.

"Öncü" göbek adımızdır.


Kalite Politikamız :

Anadolu kültüründe önemli bir yer tutan Ahilik'de kalitesiz iş yapanlara meslektaşları özdenetim uygularmış. Kişinin kalitesiz iş yaptığı ortaya çıkarsa "Pabucunu dama asarlarmış". Bu hareket, o dükkandan belli bir müddet için alışveriş yapılmayacağı anlamına gelirmiş.

Kalitenin tarihi çok eskilere dayanır. Kalite bir yaşam felsefesidir. Kurumun hedeflerinin müşterilerine odaklı olması, o kurumu yücelten önemli bir husustur. Tüm yapılan işlerin müşteriler için değer yaratma kriterine göre değerlendirilmesi kurumun verimli çalışmasına yardımcı olur. Kurumun ürün ve hizmetlerinin cazip olmasını sağlar.

La Plume olarak işlerimizde satışa değil, yaratılan katma değere odaklanıyoruz. En yüksek katma değerin sürekli iyileşme, yaratıcılık ve yenilikçilik ile sağlanabileceğini unutmuyoruz. İşte bu sebeple 1941'den beri insan için ürettiğimizin bilincinde olarak kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Diğerlerinden "farklı olmamız" gerektiğini biliyoruz.

Misyonumuz :
Müşterilerimize yenilikçi ve yaratıcı ürünlerimizle rahat, ekonomik ve sağlıklı konsept çözümler yaratabilmek ve sofralarını güzelleştirmek.

Taahhüdümüz :
Üretimi yapılan her ürün çeşidi için uluslararası standartlara uyum sağlamak, üretilen ürünlerin müşteri beklentilerini ve memnuniyetini sağlamak amacıyla kalite sistemini sürekli geliştirmek ve sektörün ihtiyaçlarına uygun yeni ürünler sunmak taahhüdümüzdür.
Vizyonumuz :
La Plume, dünyada masa modasını belirleyen sayılı lider markalardan biri olacaktır.

Arge :

Ayakkabı mevcuttur, görülebilir ve denenebilir. Ancak AR-GE şu an varolmayan bir gelecek öngörüsüdür. Yoktur, görünmezdir, denenemez.
Robert A. Frosch
Günümüzde yeni teknoloji geliştirmek, yani "zihinsel sermaye yaratmak" parasal sermaye yaratmaktan çok daha önemlidir. Elhadefler olarak, bunun bilincindeyiz. Kurulduğumuz günden beri AR-GE'ye yatırım yapmakta, yeni ürünler ve yeni üretim modelleri araştırmaktayız. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerdeki gelişmeleri titizlikle takip etmekteyiz.

Türkiye'de birçok ilki üretmemiz tesadüfi değildir.

La Plume, bu yaklaşımın sonucu ortaya çıkmıştır.

YEŞİL ile dostuz.

ÇEVKO - Yeşil Nokta üyesiyiz ve senelik ambalaj tüketimi ÇEVKO tarafından denetlenmekte olan sayılı firmalardan biriyiz.

Aynı zamanda Yenibosna bölgesinde en büyük bahçeye ve en çok ağaca sahip olan fabrika olmaktan gurur duyuyoruz.

AIRLAID

Sertifikalarımız :

TSEK (Türkiye Standartları Enstitüsü)

ISO 9001-2008

ISO 13485

HACCP Codex Alimentarius

CE (Avrupa Birliği uygunluk sertifikası)

presiplerine uygun olarak üretim yapmaktayız.
Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı onaylı Serbest Satış Sertifikası'na da sahibiz.